Aranżacja łazienki – na co zwrócić uwagę?

Łazienka jest jednym z najtrudniejszych pomieszczeń do aranżacji. Jest również bardzo kosztowna. Wybór grzejników, lustra, zlewozmywaka, czy wanny ma wpływ na funkcjonalność oraz estetykę pomieszczenia. Czy zdecydować się na klasyczne rozwiązania czy warto poszukać głębiej i pomyśleć o rozwiązaniach ponadczasowych i nieoczywistych?

Niebanalne grzejniki

Grzejniki łazienkowe na ścianę to bardzo różnorodne i ciekawe rozwiązania. Warto dokładnie się tym zainteresować, gdyż grzejnik jest nie tylko urządzeniem, które ma być funkcjonalne, ale również jest niebanalną ozdobą łazienki.

Grzejniki łazienkowe możemy podzielić na te, które wieszamy na ścianie oraz te, które mogą stać na podłodze. Kształt grzejnika możemy wykorzystać, by był ozdobą ściany. Wieszaki, spinacze, kwiaty czy półki, które przypominają drewniane skrzynki to tylko kilka z dostępnych możliwości.

Grzejniki łazienkowe podłogowe to kolejne rozwiązanie, które bardzo atrakcyjnie wygląda w większych łazienkach. Dzięki ustawieniu grzejnika można wydzielić strefy łazienki. Podział na część użytkową oraz wypoczynkową za pomocą delikatnej ścianki z grzejnika to rozwiązanie, które nada łazience lekkości i sprawi, że optycznie będzie ona się wydawała większa i bardziej przestronna. Tania Łazienka pomoże Wam w wyborze grzejnika lub innych akcesoriów łazienkowych.

Co warto wiedzieć o zlewach do łazienki?

Zlewozmywaki łazienkowe są kolejnym elementem, o którym nie możemy zapomnieć aranżując łazienkę. Umywalka musi być głęboka oraz odpowiednio duża, by wykonywanie czynności pielęgnacyjnych było wygodne, a łazienka po każdym odkręceniu wody nie była pochlapana. Warto również zastanowić się, czy umieszczenie dwóch umywalek nie będzie korzystniejsze.

Zlewozmywaki łazienkowe można podzielić na nablatowe, które pozwalają na umieszczenie szafki pod umywalką oraz podblatowe, które powodują, że w szafce jest zdecydowanie mniej miejsca. Ma to ogromne znaczenie w łazienkach niewielkich, gdzie każdy centymetr powierzchni się liczy. Szafka pod umywalką to idealne miejsce, by ukryć środki czystości czy mało eleganckie szmatki niezbędne w każdej łazience.

Zlewozmywak warto powiesić razem z lustrem, które nie tylko jest niezbędne w łazience, ale również wpływa na odbiór łazienki. Prawidłowe umieszczenie lustra sprawi, że łazienka będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości. Warto jednak wiedzieć, że zbyt duża ilość luster w łazience może wprowadzić chaos i wyglądać niekorzystnie. Wieszając lustra należy zwracać uwagę, by nie wisiały one naprzeciwko siebie.