Bez tajemnic – o kosztach instalacji pompy ciepła

Pompy ciepła to urządzenia z grupy tych, które zapewniają pobór energii z bardzo ekologicznych, bo odnawialnych źródeł. Dzięki temu, że koszty ich eksploatacji nie są wysokie, są coraz częściej wybierane i wdrażane na użytek nawet w gospodarstwach domowych. Co takiego mają w sobie pompy ciepła z Częstochowy, że są produktem tak pożądanym? Sprawdźmy.

Instalacja systemu i… już

Żyjemy w czasach, gdzie wybór i różnorodność dostępnego asortymentu jest doprawdy ogromna. Dlatego też ze szczególną uwagą przyjrzyjmy się rodzajom pomp ciepła, dostępnym w sprzedaży. Te innowacyjne urządzenia grzewcze podzielić można głównie ze względu na dolne źródło pozyskiwania ciepła. A to może być różne – pochodzić może z powietrza, wody lub gruntu. Mówiąc o kosztach pompy zwrócić należy uwagę na jednorazową inwestycję w jej zakup oraz montaż. A późniejsze zyski mnożyć można opłacając dużo niższe rachunki za ogrzewanie.

Co wpływa na koszt pompy?

Jak przekonują fachowcy i specjaliści branżowi, na całkowity koszt pompy ciepła wpływ może mieć kilka czynników. Z pewnością ważnym wskaźnikiem ceny będzie czynnik lokalizacyjny – w Polsce wyróżnić można aż 5 stref klimatycznych oraz czynnik geologiczny. Równie ważnym czynnikiem będzie sposób ogrzewania domu. Tu do wyboru mamy zarówno ogrzewanie podłogowe, jak i grzejniki tradycyjne. Pierwszy z nich wiąże się z zapotrzebowaniem na dużo niższą temperaturę zasilania. Nie bez znaczenia pozostaje również technologia w której dom został zbudowany. Tu istotna pozostaje chociażby jego szczelność, jak i rodzaj zastosowanej stolarki.

Spory koszt, a kiedy jego zwrot?

Pompy ciepła z Częstochowy są urządzeniami grzewczymi o niespotykanie niskiej awaryjności, a o ich efektywnym działaniu mówić można nawet przez ponad 25 lat. Zwrot poniesionych kosztów związanych z wdrożoną inwestycją najlepiej jednak rozłożyć na perspektywę około 10 lat. Dłuższy okres spowodować może bowiem pojawienie się nowszych rozwiązań technologicznych, a co za tym idzie – wprowadzeniem na rynek jeszcze wydajniejszych i bardziej oszczędnych rozwiązań w obszarze branży grzewczej.

Więcej: Pompy ciepła z Częstochowy

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*