Choroby oczu

Niewątpliwie wpływ oświetlenia na wzrok sprowadza się do przedłużona ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Może również uszkodzić oko. W szczególności wiadomo, że uszkadza plamkę, która jest częścią siatkówki odpowiedzialną za widzenie centralne.
Centralne widzenie odnosi się do tego, co widzisz bezpośrednio przed sobą w ostrym ognisku i jest wymagane do takich zadań, jak czytanie i jazda.
Podczas gdy źrenica naturalnie się kurczy po wystawieniu na działanie jasnego światła, ilość światła wciąż wchodzącego do oka będzie skoncentrowana na tkance plamki, uszkadzając ją w procesie.
Przedłużona ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe (UV) może spowodować uszkodzenie rogówki. Oparzenia rogówkowe rogówki można uznać za oparzenia słoneczne powierzchni oczu i mogą pochodzić z różnych źródeł, takich jak światło słoneczne, lampy słoneczne w solariach i odbicie światła słonecznego poza wodą.
Jak również bolesne, mogą powodować niewyraźne widzenie i utratę wzroku. Promieniowanie UV zostało nawet powiązane z różnymi formami uszkodzenia oczu, w tym szczególnym rodzajem zaćmy i zwyrodnieniem plamki żółtej.
Zaćma to zmętnienie soczewki wewnątrz oka. Obiektyw składa się głównie z wody i białka, które są ułożone precyzyjnie, aby obiektyw był czysty.
Jednak z przyczyn niejasnych, białko w oczach niektórych osób zgromadzi się razem i zachmurzy powierzchnię soczewki.
Początkowo będzie to miało stosunkowo niewielki wpływ na widzenie osoby, chociaż może powodować, że rzeczy wydają się nieco niewyraźne.
Ponadto formy światła, takie jak światło słoneczne lub reflektory samochodowe, mogą wydawać się bardziej jaskrawe. Nieleczony stan prawdopodobnie się pogorszy, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do ślepoty.