Kraina lodu i zimna – Antarktyda z LogosTour

Antarktyda to najdalej wysunięty na południe kontynent, na którym znajduje się geograficzny biegun południowy, czyli czubek Ziemi. Jest to miejsce niezamieszkałe przez ludzi, jedynie przez niektóre gatunki zwierząt, zdolne do wytrzymania drakońskich warunków. Dla większości społeczeństwa nadal jest to ląd niedostępny, jednak bardzo ciekawy i zagadkowy. Podczas rejsu między wysepkami u podnóża Antarktydy to wyśmienita okazja, aby podziwiać pingwiny, foki wylegujące się na plażach oraz kilka gatunków ptaków, takich jak albatrosy, gołębie, mewy arktyczne czy petrele.

Czynny wulkan i piękne wyspy Antarktydy

Deception Island to wyspa, na której znajduje się ogromny krater czynnego wulkanu. Wnętrze wypełnione jest wodą, ale występują w nim gorące źródła geotermalne. Warta odwiedzenia jest także Wyspa Króla Jerzego, na której możemy zobaczyć wielkie stada pingwinów, a także wiele gatunków ptaków. Znaleźć możemy tutaj także wiele stacji badawczych z całego świata, między innymi rosyjskie, chińskie czy chilijskie, ale także polska, otwarta w 1977 roku. Piękną i oczywiście równie zimną wyspą jest także Wyspa Livingstona, druga co do wielkości wyspa Szetlandów Południowych, gdzie czasami można zobaczyć lwy morskie. Nie można jednak brać to za pewne, gdyż nie wszyscy mogą doświadczyć tego zaszczytu. Będąc w okolicach Antarktydy, warto przepłynąć Cieśninę Gerlache’a. Żyją tam wieloryby, foki, a także lamparty morskie. Oprócz zwierząt podziwiać możemy piękne lodowe ściany cieśniny Lemair Channel. Cieśnina sprawia wrażenie na tyle wąskiej, że aż wręcz nie do przepłynięcia, a malowniczy krajobraz na pewno pozostawi wiele wspomnień. Bardziej szczegółowo poznasz Antarktydę z biurem LogosTour.

Najbardziej niedostępny kontynent

Przez bardzo zimny klimat i jednoczesną ogromną odległość od większości miejsc na Ziemi, Antarktydę odwiedza jedynie około dziesięciu tysięcy turystów rocznie. Lodowa pustynia jest miejscem, gdzie poza zwierzętami, nie spotkamy raczej żadnych ludzi. Jest to także miejsce, które nie jest samodzielnym państwem ani nie należy do żadnego z nich. Przez brak ludności, nie poznamy tutaj jakiejkolwiek kultury, nie przywieziemy pamiątek ani nie zakupimy tutejszych wyrobów. Jednak jest to miejsce, przez które możemy poczuć się jako część całego ekosystemu. Jest to jedno z najbardziej niezmienionych przez człowieka miejsc.

Kraina, mieniących się wszystkimi kolorami lodowców, dla wielu może być idealnym miejscem nie tylko do podziwiania krajobrazów, ale także do rozmyślania o losie całego świata.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*