3 zalety montażu markizy tarasowej – dlaczego warto ją kupić?

Markiza na taras składa się z wału, na którym nawinięta jest zaimpregnowana tkanina. Tkanina może być dodatkowo zabezpieczona kasetą. Dlaczego warto zdecydować się na zakup markizy tarasowej? Oto 3 najważniejsze zalety!

1. Osłona przed słońcem

Jednym z głównych celów montażu markizy tarasowej jest zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi. Wypoczynek na tarasie w trakcie słonecznego, upalnego dnia, będzie jeszcze wygodniejszy w kojącym cieniu stworzonym przez markizę.

Dzięki temu, że markizy tarasowe są składane i rozkładane, można regulować dostęp słońca na taras. Markiza może być obsługiwana ręcznie za pomocą korbki lub taśmy albo z użyciem napędu elektrycznego. Osłona może współpracować także z czujnikiem pogodowym i automatycznie otwierać się i zamykać zależnie od aury.

2. Ochrona przed deszczem

Impregnowana tkanina markizy tarasowej zabezpiecza przed słońcem, ale także przed deszczem.

Zamontowanie markizy na tarasie pozwala na korzystanie z niego także wtedy, gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja. Dzięki temu padający deszcz nie musi oznaczać konieczności przenoszenia się z tarasu do domu.

3. Dekoracja domu

Poza praktycznym zastosowaniem markizy tarasowe mają także jeszcze jeden atut – są efektowną ozdobą domu.

Praktyczny i modny taras może być uzupełniony klasyczną markizą z tkaniną w pasy lub nowoczesną markizą w jednolitym kolorze. Różnorodne kolory i wzory tkanin na markizy pozwalają na łatwe dopasowanie ich do architektury budynku.

Autor: Wyceń markizę

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*