Jakie donice wybrać na zewnątrz?

Kwiaty na ogrodzie, balkonie, czy też tarasie stanowią wizytówkę każdego domu. Prezentują się one wyjątkowo efektownie, a zarazem elegancko. Bardzo ważna jest jednak odpowiednia pielęgnacja. Chcąc stworzyć unikatowe kompozycje roślinne należy poświęcić sporo czasu. Ponadto ważne jest to, aby zakupić odpowiednie akcesoria. Nie wiesz, jaka doniczka sprawdzi się najlepiej? Koniecznie sprawdź nasze wskazówki. Być może ułatwią Ci one podjęcie trafnej decyzji.

Donice z tworzyw sztucznych

Skrzynka balkonowa 100 cm wykonana z tworzywa sztucznego to niezwykle popularny produkt, który powszechnie spotykamy na co dzień. Modele plastikowe są tanie, co stanowi ich największą zaletę. Docenią to przede wszystkim ci, którzy nie dysponują zbyt dużym budżetem. Stawiając na produkt renomowanego producenta można mieć pewność, że przez długi czas pozostanie on w nienagannym stanie.

Lepiej jest unikać produktów „no name”, które pochodzą z niezweryfikowanego źródła. Zwykle są one nietrwałe oraz podatne na uszkodzenia, a taki zakup kompletnie się nie opłaca. Dobrze jest również zakupić zestaw do nawadniania skrzynek balkonowych. Dzięki niemu pielęgnacja stanie się o wiele łatwiejsza.

Donice granitowe

Duże donice kwadratowe wykonane z granitu sprawiają wrażenie luksusowych. Genialnie pasują one do klasycznych aranżacji. Gwarantują ogrom możliwości. Kamień jest wodoodporny oraz mrozoodporny. Czynniki atmosferyczne nie stanowią więc żadnego zagrożenia, a więc nie trzeba obawiać się przedwczesnego pojawianie się śladów użytkowania.

Modele granitowe są dość ciężkie, co można uznać zarówno za zaletę, jak i wadę. Są stabilne, a więc nie przewrócą się pod wpływem porywistego wiatru, jednak zmiana ich położenia może być nie lada wyzwaniem. Nie każdy będzie zadowolony z takiego rozwiązania.

Donice ceramiczne

Donice ceramiczne do ogrodu stanowią połączenie wysokiej uniwersalności oraz atrakcyjnej stylistyki. Opisywane produkty są nieco droższe, jednak mogą posłużyć dłużej. Warto uwzględnić ten fakt podczas zakupu. Oczywiście dobrej jakości modele są kompleksowo zabezpieczane przed m.in. deszczem, zmiennymi temperaturami, wiatrem, czy też promieniowaniem UV.

Donice wykonany z ceramiki sprawdzą się w niemal każdym otoczeniu, co stanowi niezaprzeczalny atut. Na zimę lepiej jednak schować je do pomieszczenia. Oczywiście wszystko zależy od zaleceń producenta. Bezwzględnie należy zapoznać się ze specyfikacją wybranego modelu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*