Duże donice ogrodowe i ich zastosowanie

Ogród daje ogromne możliwości aranżacyjne. Można w nim zasadzić zarówno krzewy ozdobne, kwitnące kwiaty jak i wygospodarować miejsce na oczki wodne lub grządki z warzywami. Wszystko tak na prawdę zależy od upodobań właściciela i jego inwencji twórczej. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby zlecić zewnętrznej firmie aranżację przestrzeni ogrodowej, chociaż nie brakuje także tych, którzy urządzają ogród na własną rękę.

Duże donice do ogrodu

Oprócz wysadzania w ogrodzie roślin w ziemi, można pokusić się także o niewielkie krzaczki ozdobne umieszczone w dużych donicach. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pasuje do nowoczesnych przestrzeni ogrodowych. Takie donice można umieścić chociażby na tarasie zewnętrznym przy kompleksie wypoczynkowym czy wzdłuż alejki prowadzącej do wiaty grillowej.

Jakie cechy powinny mieć donice ogrodowe?

Donice, które będą stały w ogrodzie, muszą być przede wszystkim solidne i odporne na warunki atmosferyczne, które mogą być bardzo zmienne. Dobrze sprawdzą się ciężkie kamienne donice. Nie straszne im będą silne wiatry. Warto także zwrócić uwagę na mrozoodporne donice wykonane z materiałów sztucznych.

Kolorystyka donic

Wybór koloru donicy to często poważny dylemat. Warto uwzględnić zarówno stylistykę otoczenia jak i kolorystykę samych roślin, które będą się w konkretnej donicy znajdować. Kwiaty o wyrazistych barwach doskonale pasować będą do donic w spokojnych i stonowanych kolorach. Idealne rozwiązanie to biele, kremy czy wszelkie odmiany szarości.

Więcej: Doniczki na balkon

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*