Golenie brzytwą – fakty i mity!

Brzytwy i maszynki do golenia otoczone są wieloma mitami. Zwłaszcza wokół tej pierwszej narosło wiele półprawd i mitów. Przekonajmy się, co jest prawdą, a co bzdurą!

Golenie się brzytwą jest trudne – mit!

Oczywiście, że goląc się brzytwą po raz pierwszy można popełnić kilka zniechęcających błędów. Pewnie, ale stawiając na dobrej jakości pędzle do golenia i akcesoria, można osiągać dobre efekty nawet przy niewielkiej wprawie. Brzytwą golili się nasi dziadkowie. Było to jedyne dostępne narzędzie i radzili sobie z nim bez oglądania tutoriali na youtubie. Używania brzytwy po prostu trzeba się nauczyć!

Jedna brzytwa może starczyć na całe życie – prawda!

O ile oczywiście, mowa o brzytwach wysokiej jakości. Te, które zawierają gotowe zestawy do golenia, często są tańsze i wykonane z recyklingowanej stali. Wpływa to na wytrzymałość samego ostrza. Jeżeli jednak, zainwestuje się w dobry sprzęt to można cieszyć się nim przez wiele lat. Jest to też dużo bardziej oszczędne rozwiązanie niż ciągłe kupowanie jednorazówek. W ten sposób, brzytwy okazują się też być bardziej ekologiczne – produkuje się ich mniej i nie lądują na wysypiskach śmieci. Do ich czyszczenia zużywa się niewiele wody, która może być chłodna.

Brzytwy można kolekcjonować – prawda!

Istnieją modele ekskluzywnych brzytew, które produkowane są w małych, limitowanych edycjach. Są one przeznaczone wyłącznie do kolekcjonowania i podziwiania ich. Zbieranie tych luksusowych narzędzi to wdzięczne hobby godne gentelmana. Albo osoby, która aspiruje do tego miana.

Naturalne pędzle do golenia

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*