Czy kąpiele zdrowotne wpływają na trwałość protezy piersi?

Kąpiele zdrowotne wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla osób, które potrzebują relaksu oraz odprężenia. Dodatkowym atutem jest fakt, że w sposób kompleksowy wpływają one na zdrowie oraz samopoczucie. Panie po mastektomii obawiają się o to, że woda z dodatkiem minerałów negatywnie wpłynie na stan protezy piersi. Trzeba mieć świadomość, że może ona nieść za sobą negatywne skutki.

Niższa elastyczność

Można spotkać się z opinią, że woda z minerałami działa niczym intensywny pot. Osłabia ona elastyczność materiałów, z których wykonywane są protezy. Bezpośrednio wpływa to na obniżenie ich trwałości, a także mniejszy komfort użytkowania. Oczywiście wiele zależy od częstotliwości takich zabiegów.

Kąpiel zdrowotna raz na jakiś czas nie stanowi dużego zagrożenia. Nie ma więc konieczności zdejmowania sztucznej piersi. Nieco inaczej jest w przypadku, gdy mamy zamiar korzystać z takich atrakcji systematycznie.

Modele zamienne

Sklep dla amazonek zapewnia szeroki wybór protez piersi. Modele użytkowane na co dzień są zwykle droższe, gdyż muszą cechować się one podwyższoną jakością oraz wygodą eksploatacji. Właśnie dlatego warto jest zaopatrzyć się w model zamienny, który będzie użytkowany wyłącznie na basenie, czy też obiektach SPA. Nie trzeba wydawać na nie majątku.

W sklepach internetowych stworzonych z myślą o kobietach po amputacji piersi można znaleźć o wiele więcej produktów. Dużym zainteresowaniem cieszy się bielizna dla amazonek, stroje kąpielowe, czy też preparaty do pielęgnacji protez.