Komputer gamingowy – stacjonarny czy laptop?

 Komputery stacjonarne sklep nie musi być gamingowy. Z drugiej strony wykorzystanie laptopa do najnowszych gier nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Zatem, na co się zdecydować? Sprawdź, czy lepiej kupić komputer stacjonarny czy laptop do gamingu.

Stacjonarne komputery gamingowe

Zdecydowana większość graczy na pytanie, jaki komputer gamingowy wybrać, odpowie, że stacjonarny. Zakupienie komputera stacjonarnego związane jest z wieloma korzyściami dla gracza. Dlaczego warto go wybrać?

Przede wszystkim stacjonarne komputery gamingowe są tańsze od laptopów, a także dają szersze możliwości personalizacji. Dzięki temu można w razie potrzeby zmienić procesor, dysk czy kartę graficzną.

Ponadto stacjonarny komputer to także większa wydajność – to właśnie w komputerach tego typu stosuje się szybsze podzespoły, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszej grafiki.

Laptopy gamingowe

W gry można grać nie tylko na komputerze stacjonarnym, ale także przenośnym. Zatem, co to znaczy komputer gamingowy przenośny? To kompaktowy laptop, który wyposażony jest w gamingowe podzespoły.

Minusem laptopów gamingowych jest niższa wydajność, dlatego jakość rozgrywki może być niższa niż na komputerach stacjonarnych. Właśnie dlatego nie zawsze pozwalają one na granie w najnowsze gry komputerowe na maksymalnych ustawieniach graficznych. Minusem jest też brak możliwości rozbudowy sprzętu poza podstawowymi elementami jak pamięć RAM czy dysk.

Ile kosztuje dobry komputer gamingowy? W przypadku komputerów stacjonarnych ceny zaczynają się od około 3 tysięcy złotych, natomiast dla laptopów od 4 tysięcy złotych.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*