Konferencje przenoszą się do internetu. Jak zorganizować event online?

W dobie pandemii koronawirusa organizacja transmisji wydarzeń online stała się bardzo popularna. Dzięki livestreamom nie trzeba odwoływać wydarzeń i jednocześnie można dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców. Jak prowadzić transmisje eventów w internecie?

Konferencja przez internet – dlaczego warto?

Branżowe konferencje bardzo często przyciągają dziesiątki, setki, a nawet tysiące uczestników. Jednak formuła takiego wydarzenia wcale nie wymaga, by odbywało się ono stacjonarnie. Konferencję, podczas której przemawiają prelegenci i odbywają się dyskusje, można również urządzić w sieci.

Internetowe wydarzenie odbywa się w wąskim gronie uczestników i transmitowane jest do widzów za pośrednictwem sieci. Najczęściej transmisje wydarzeń online wykorzystują w tym celu serwisy jak Facebook oraz YouTube, lecz mogą być to również inne platformy.

Główne zalety konferencji online:
– brak konieczności odwoływania eventu
– dotarcie do szerokiego grona odbiorców
– komfortowe i bezpieczne uczestnictwo w wydarzeniu
– możliwość prowadzenia komunikacji przez czaty na żywo

Jak transmitować konferencję online?

Co prawda realizacja transmisji na żywo nie jest skomplikowana i nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu, to jednak wtedy, gdy chodzi o prestiżowe, budujące wizerunek wydarzenia jak konferencje, wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik.

Aby konferencja online była całkowicie udana, potrzebne będzie wsparcie ekspertów. Właśnie dlatego transmisje eventów warto powierzyć firmom, które mają w tym zakresie duże doświadczenie.

Obsługa w ramach realizacji transmisji na żywo obejmuje pełną gamę czynności, między innymi:
– przygotowanie scenariusza wydarzenia
– dostarczenie na miejsce odpowiedniego sprzętu jak kamery, urządzenia audio, oświetlenie
– przeprowadzenie kompleksowych testów
– obsługa z wozu transmisyjnego
– oprawa graficzna streamowanego wydarzenia, na przykład banery, reklamy
– płatny dostęp do materiałów (PPV – pay per view)
– udostępnienie czatu na żywo i moderowanie dyskusji
– postprodukcja materiału

Powierzając transmisje wydarzeń online ekspertom, możesz mieć pewność, że konferencja w internecie będzie udana pod kątem technicznym. Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą firmy TT – Twoje transmisje https://twojetransmisje.pl/transmisje-online-slask/  realizująca streaming wideo wydarzeń na śląsku.