Liczniki rowerowe

Kochasz sport i adrenalinę? Sportowy styl życia jest Ci bardzo bliski? Jesteś zapalonym miłośnikiem jazdy na rowerze i kolarstwa? Kochasz wszelkiego rodzaju gadżety i najnowsze osiągnięcia techniki? Jeżeli tak to koniecznie powinieneś zainteresować się właśnie tym tekstem. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury!

Liczniki rowerowe

Każdy zapalony rowerzysta zdaje sobie sprawę, że bardzo istotnym elementem treningu rowerowego oraz zwykłej przejażdżki jest odpowiedni i skuteczny pomiar wielu paramentów, takich jak: czas przejazdu, dystans, spalone kalorie, stopień jazdy po wzniesieniach, puls czy przyspieszenie. Nie jest to jednak możliwe bez zakupu dodatkowego specjalistycznego wyposażenia rowerowego. Liczniki rowerowe wydają się być naprawdę niezbędnym sprzętem każdego rowerzysty. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, potrafią one mierzyć i zapisywać różnego rodzaju parametry naszej jazdy.

Funkcje liczników rowerowych

Większość z liczników rowerowych dostępnych na polskim rynku posiada możliwość rejestracji następujących parametrów jazdy: prędkość aktualna, prędkość średnia, prędkość maksymalna, dystans, dystans całkowity, porównanie prędkości aktualnej ze średnią, spalone kalorie, czas przejazdów oraz zegar podstawowy. Istnieją również bardziej zaawansowane liczniki, które wskazują puls rowerzysty, temperaturę otoczenia, kąt nachylenia opon rowerowych oraz inne tego typu szczegółowe informacje o przejeździe.

Cena liczników rowerowych

Liczniki rowerowe są bardzo łatwo dostępnym sprzętem rowerowym na polskim rynku. Dostaniemy je w każdym sklepie rowerowym , sportowym oraz nawet w niektórych hipermarketach na działach z rzeczami przeznaczonymi do uprawiania sportu. Kolejnym świetnym miejscem na zakup takiego gadżetu są sklepy internetowe, gwarantują one często zdecydowanie niższe ceny licznika rowerowego, niż te oferowane przez sklepy stacjonarne. Cena takiego sprzętu jest bardzo zróżnicowana i zależy przede wszystkim od tego na jaką firmę się zdecydujemy oraz od tego ile chcemy żeby nasz licznik posiadał funkcji. Najtańsze liczniki rowerowe możemy zakupić już od około 40 złotych, te najbardziej zaawansowane wiążą się z wydatkiem około 220 złotych. Należy jednak pamiętać, że do jazdy rekreacyjnej zdecydowanie wystarczą nam te najbardziej podstawowe liczniki rowerowe. Nie ma sensu przepłacać i wydawać pieniędzy na sprzęt, którego nie będziemy potrafili profesjonalnie i odpowiednio obsłużyć. Zakup licznika z pewnością okaże się jednak świetnym wyborem dla każdego rowerzysty!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*