Moc z natury – olejki eteryczne

Olejki eteryczne to płynne, organiczne związki, występujące w różnych częściach roślin – między innymi korzeniach, kwiatostanach czy nasionach. Charakteryzujące się cudownym zapachem, olejki eteryczne wykazują również szereg prozdrowotnych właściwości.

Olejki doTERRA – co je wyróżnia?

Firma została utworzona ponad dekadę temu, w 2008 roku, w amerykańskim stanie Utah. Jej twórcom przyświecał jeden cel: zapewnić ludziom na całym świecie dostęp do najwyższej jakości, aktywnych biologicznie olejków.

Mając świadomość, jak istotne jest pochodzenie roślin, związki organiczne są pozyskiwane z wielu miejsc na świecie. Dzieje się tak dlatego, że wykazywane przez olejki eteryczne właściwości prozdrowotne rosną, gdy roślina jest uprawiana w miejscu, w którym występuje naturalnie. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wyłącznie w naturalnych warunkach może osiągnąć najlepsze właściwości.

Najpopularniejsze produkty doTERRA

Na czele listy są oczywiście czyste olejki eteryczne. Pozyskiwane ze starannie wyselekcjonowanych roślin, nie są w żaden sposób wzbogacane. To sprawia, że są bardzo cenione przez wszystkie osoby, które stawiają na naturalne metody leczenia. Z tego względu, szczególną popularnością cieszy się linia produktów doTERRA Air – są to naturalne mieszanki olejków, wykazujące pozytywny wpływ na drogi oddechowe. Znajdują szerokie zastosowanie między innymi przy przeziębieniach.

Wśród jednych z najbardziej popularnych linii produktów można wskazać kolekcję On Guard, w skład której wchodzą między innymi suplementy diety, naturalne środki piorące czy środki higieny osobistej (między innymi pasty do zębów). Zadaniem tych produktów jest wsparcie naturalnych procesów ochronnych, które zachodzą w ludzkim organizmie.

O czym pamiętać, stosując olejki eteryczne?

Przede wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa. Olejki eteryczne wykazują silne właściwości drażniące, dlatego też nie mogą być stosowane na podrażniony lub uszkodzony naskórek. Nie są odpowiednie również dla błon śluzowych, na które mogłyby wpłynąć negatywnie.

W przypadku co silniejszych olejków, należy je odpowiednio emulgować z wodą. Jeśli mają być stosowane do masażu – bezpieczniej jest rozprowadzić je w dowolnie wybranym oleju, który zniweluje działanie drażniące.

Dla bezpieczeństwa najmłodszych, przechowywać je poza zasięgiem dzieci. Kobiety ciężarne oraz karmiące piersią nie powinny stosować olejków bez konsultacji z lekarzem.

W jaki sposób stosować olejki eteryczne?

Można je użytkować na trzy sposoby: doustnie, w formie aromaterapii oraz miejscowo. W każdym przypadku, należy zachować wyżej wskazane środki ostrożności, aby cieszyć się pozytywnym działaniem olejków bez skutków ubocznych.

Olejki eteryczne doustnie przyjmuje się, aby wykorzystać w pełni prozdrowotne właściwości. W takim przypadku jednak konieczne jest stosowanie produktów w kapsułkach – absolutnie nie wolno stosować olejków w formie płynnej.

Dodatkowo, olejki można wdychać lub wsmarowywać w ciało. W tym drugim przypadku należy jednak zachować ostrożność i upewnić się, że naskórek nie jest uszkodzony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*