Nowoczesne czujniki – w trosce o bezpieczeństwo Twojego domu

Za pomocą różnych typów czujników podwyższysz poziom bezpieczeństwa w swoim domu. Jakie ich rodzaje można w tym celu zastosować? Jak z nich korzystać?

Jakie czujniki zamontować w domu?

W użyciu znajdują się dzisiaj różnorodne czujniki bezpieczeństwa i oświetlenia, które można zastosować w domu jednorodzinnym. Co wybrać?

– Czujniki ruchu – mogą włączać światło lub służyć do alarmowania.
– Czujniki zmierzchowe – zapalają lampy po zmierzchu i wyłączają o poranku.
– Czujniki czadu, gazu – ostrzegają o zagrożeniu.
– Kontaktrony – czujniki otwarcia okien, drzwi.
– Czujniki dymu – służą jako element instalacji PPOŻ – przeciwpożarowej.
– Czujniki zalania – montowane w łazienkach, pomieszczeniach gospodarczych.

Jak korzystać z czujników?

Najczęściej czujniki działają w połączeniu z oświetleniem albo też wchodzą w skład instalacji alarmowych, monitoringowych, podnosząc poziom bezpieczeństwa domowników.

Mogą one znajdować się także w instalacji typu inteligentny dom zestaw, która pozwala na zautomatyzowanie wielu instalacji i urządzeń działających w budynku.

Jak jeszcze możesz zadbać o bezpieczeństwo domu?

Aby dodatkowo podnieść bezpieczeństwo domu jednorodzinnego, poza czujnikami bezpieczeństwa warto zdecydować się na alarm oraz monitoring – kamery zewnętrzne i wewnętrzne, czyli zamontowane na zewnątrz budynku i wewnątrz niego.

Do dyspozycji są także systemy kontroli dostępu – wykorzystują one kamery w wideodomofonach i domofony montowane przy wejściu na posesję lub przy drzwiach zewnętrznych.