O czym pamiętać kupując prezenty gwiazdkowe?

Święta Bożego Narodzenia już za pasem, więc to ostatni moment na to, aby przygotować listę prezentów dla najbliższych. Aby w tym roku uniknąć świątecznej gorączki związanej z kupowaniem prezentów na ostatnią chwilę, podpowiadamy, jak się do tego z głową przygotować.

Lista prezentów

Pierwszym krokiem, który należy zrobić, jest tworzenie listy prezentów i przypisanie ich do każdego, kogo chcemy obdarować. Warto przy każdej osobie określić 2-3 pomysły na prezent dopisując do nich szacunkową cenę, jaką planujemy wydać na podarunek. Tak przygotowana lista ułatwi nam zadanie i sprawi, że nasze prezentowe zakupy zrobimy bez stresu.

Odwiedź wyprzedaże

Mając już gotową listę prezentów dla najbliższych, warto rozpocząć poszukiwania konkretnych podarunków zaczynając od wyprzedaży. Pod koniec listopada na całym świecie organizowane są wyprzedaże Black Friday oraz Cyber Monday, podczas których firmy i sprzedawcy obniżają ceny swoich produktów. Jest to zatem świetna okazja do tego, aby kupić prezenty dużo taniej niż w regularnej cenie. Dzięki temu możemy więc sporo zaoszczędzić na świątecznych wydatkach lub kupić bardziej kosztowne prezenty, których wcześniej nie uwzględniliśmy z uwagi na limit budżetu.

Trafiony pomysłu na prezent

Najwięcej problemów sprawia nam zazwyczaj wymyślenie konkretnego prezentu dla danej osoby, zwłaszcza, jeśli kupujemy jej podarunki od wielu lat. Czym zatem kierować się szukając inspiracji na prezent dla najbliższych? Przede wszystkim zastanówmy się, czym interesuje się dana osoba lub jaki tryb życia prowadzi i pod tym kątem szukajmy pomysłów. Przykładowo, jeśli nasza mama jest osobą aktywną, uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu oraz dbać o swoją figurę, możemy podarować jej SmartWatch, dzięki któremu będzie mogła ona mierzyć swoje osiągnięcia sportowe, co będzie dla niej dodatkową motywacją. Z kolei jeżeli nasz tata zawsze z zazdrością spoglądał na nas, gdy graliśmy na konsoli i nieraz wspominał o tym, że chciałby zrelaksować się przy takiej grze, możemy podarować mu konsolę z kilkoma grami, co z pewnością wprawi go w nie udawany zachwyt. Tym sposobem możemy poszukać pomysłów na prezent dla każdego członka naszej rodziny czy przyjaciela, biorąc pod uwagę przede wszystkim jego potrzeby.

Czasami jednak zupełnie nie mamy pomysłu na podarunek lub te najlepsze już dawno wyczerpaliśmy w poprzednich latach. Rozwiązaniem może być zakup uniwersalnego prezentu, który będzie odpowiedni praktycznie dla każdej osoby, bez względu na wiek, styl życia czy zainteresowana. Prezentem takim może być na przykład zestaw ekologicznych, naturalnych kosmetyków, które przecież z powodzeniem możemy kupić zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, nastolatkowi czy seniorowi. Wśród uniwersalnych prezentów znajdą się również zestawy luksusowych słodyczy, a także bony upominkowe do konkretnego sklepu – odzieżowego, obuwniczego, oferującego sprzęt RTV i AGD czy też drogerii kosmetycznej lub perfumerii.

Pozostaje więc życzyć wszystkim powodzenia w szukaniu idealnych prezentów świątecznych dla najbliższych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*