Jakie oświetlenie w łazience będzie najlepsze? Poznaj główne zasady jego doboru

Oświetlenie łazienkowe jest jednym z tych elementów wnętrza, które spełnia w nim bardzo ważną rolę. To właśnie ono odpowiada za komfortowe korzystanie z łazienki. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Jak zaplanować oświetlenie w łazience?

Dobre oświetlenie łazienkowe ma szczególne znaczenie. Powinno równomiernie oświetlać przestrzeń, umożliwiając prowadzenie codziennych zabiegów higienicznych. Aby było to jeszcze łatwiejsze, w łazience warto umieścić kilka źródeł światła. Dzięki temu każda strefa pomieszczenia może być jasna i komfortowa w użytkowaniu.

Do oświetlenia łazienki warto wybrać:
– oświetlenie główne – lampa wisząca, plafon, reflektory, oczka i listwy świetlne
– oświetlenie dodatkowe – kinkiety, oczka i listwy świetlne

Oświetlenie główne powinno obejmować całą łazienkę, dlatego warto wybrać lampę dającą szeroki snop światła lub kilka lamp i dobrać do nich mocniejsze żarówki. Z kolei oświetlenie dodatkowe powinno koncentrować się na punktowym rozjaśnieniu przestrzeni. Najczęściej jest montowane przy lustrze łazienkowym – nad nim lub po bokach. Alternatywna propozycja to podświetlane lustro łazienkowe.

Nowoczesne oświetlenie LED do łazienki

Coraz częściej w łazienkach gości oświetlenie LED. To nowoczesne artykuły oświetleniowe bazujące na energooszczędnych, żywotnych diodach LED, które pozwalają na tworzenie efektownych kompozycji.

W łazience oświetlenie ledowe można wykorzystać na kilka sposobów:
– oczka LED – montowane w suficie, wpuszczane lub natynkowe, mogą być regulowane
– paski, taśmy LED – tworzą oświetlenie liniowe, są montowane w dedykowanych profilach i kryte kloszami, mogą być umieszczone w suficie, ścianach, a nawet w podłodze
– lampy LED – w sprzedaży można znaleźć gotowe do montażu lampy z wbudowanymi diodami LED, na przykład plafony, kinkiety, lamp wiszące
– żarówki LED – służą jako zamiennik zwykłych żarówek
Jeśli masz problem z doborem odpowiednich rozmiarów wejdź na stronę https://tanialazienka.com/rozmiary.html.

Bezpieczne lampy łazienkowe

Przy zadawaniu sobie pytania: jakie oświetlenie w łazience?, warto pamiętać też o tym, że powinno być ono nie tylko funkcjonalne i stylowe, ale także bezpieczne, aby korzystanie z niego nie powodowało żadnego niebezpieczeństwa.

Do łazienki najlepiej wybierać artykuły oświetleniowe spełniające odpowiednie normy. W miejscach, gdzie jest ono narażone na zachlapanie wodą, warto zamontować lampy ze stopniem ochrony co najmniej IP44.

Wobec tego dobór odpowiedniego oświetlenia łazienkowego nie musi być skomplikowany – szeroka gama modeli pozwala na dopasowanie lamp do każdego wnętrza!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*