Pompy insulinowe jako niezbędnik każdego diabetyka

Każdy diabetyk powinien mieć w swoim codziennym użytkowaniu odpowiednio dobraną pompę insulinową, która zapewni mu stały dostęp do leku. Ponadto każda osoba cierpiąca na cukrzycę powinna przejść odpowiednie szkolenie udzielone przez lekarza lub pielęgniarkę diabetologiczną, jak prawidłowo korzystać z zestawu infuzyjnego.

Jak prawidłowo powinna być przyjmowana insulina?

Okazuje się, że znaczna ilość cukrzyków nie wie dokładnie, jak prawidłowo przyjmować insulinę, a także jakie miejsca na ciele są idealne do wkłuć, a których powinno się unikać. Za pomocą zestawu infuzyjnego chory może dokonać wkłucia w ramię, brzuch, pośladek lub udo – te miejsca na ciele pacjenta to najbardziej optymalne miejsca instalacji zestawów insulinowych. Z kolei chory nie powinien się wkłuwać w obszary, które są narażone na ucisk oraz dużą aktywność ruchową, miejsca na ciele zmienione chorobowo (wszelkiego rodzaju zaczerwienienia, blizny, ropienia, podrażnienia, siniaki czy skaleczenia) lub też obszary z bardzo skąpą tkanką tłuszczową.

Zestawy infuzyjne Medtronic

Zestawy insulinowe oferowane przez znaną firmę Medtronic to bardzo popularne pompy obecne na rynku. Firma posiada w swojej ofercie trzy różne zestawy infuzyjne, aby każdy pacjent mógł dobrać odpowiedni zestaw biorąc pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i wymagania. Każdy zestaw nieco różni się od siebie i jest skierowany do innej grupy osób, dzięki czemu każdy nawet najbardziej wymagający pacjent wybierze odpowiednią pompę insulinową dla siebie. Wszystko znajdziecie w sklepie Idiabetyk.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*