Pomysły na rodzinne wieczory z dziećmi

Sezon jesienno-zimowy to okres, kiedy dni są krótkie, popołudnia bywają pochmurne i nie sprzyjające aktywności na zewnątrz. Aby nie popaść w rutynę domowego życia warto urozmaicić czas spędzany z rodziną poprzez różnego rodzaju zabawy i niecodzienne aktywności. Podpowiadamy, jak spędzić rodzinne wieczory wspólnie z dziećmi.

Wieczór filmowy

Jednym z najlepszych pomysłów na spędzenie jesienno-zimowego wieczoru z dziećmi jest zorganizowanie wieczoru filmowego. Aby każdy z uczestników zadowolony, musimy odpowiednio dopasować repertuar uwzględniających zarówno filmy dla starszego grona, jak i dla dzieci. W tej roli doskonale sprawdzą się filmy przyrodnicze oraz animowane komedie typu Shrek czy Epoka Lodowcowa, które dostarczają mnóstwa śmiechu bez względu na względu na wiek. Najlepiej jest zaplanować maksymalnie dwa trzy filmy na wieczór, rozpoczynając seans już od godz.16:00, aby zakończyć oglądanie ostatniego o 21:00. Pomiędzy firmami robimy krótkie, 10-minutowe przerwy na rozprostowanie kości czy zjedzenie ciepłej przekąski, na przykład pizzy czy zapiekanki. Oczywiście warto przygotować również drobne przekąski na czas oglądania filmów. Taki wieczór dostarczy mnóstwa wrażeń całej rodzinie i z pewnością będzie świetną okazją do wspólnego spędzania czasu, wzmacniając tym samym więzi.

Rodzinne planszówki

Kolejnym pomysłem na ciekawe spędzenie wieczoru z dziećmi jak zorganizowanie turnieju z planszówkami, które w końcu uwielbiają zarówno dorośli, jak i dzieci. Taka zabawa to nie tylko sposób na jesienno-zimową nudę, ale również okazja do tego, aby miło spędzić czas z dziećmi, porozmawiać z nimi, a także oderwać się od codziennych spraw. Jak przygotować się na taki wieczór? Na początek przygotujmy kilka planszówek, w które można grać całą rodziną. Popularne są na przykład takie gry jak Scrabble,Taboo, 5 sekund, Monopol czy Dobble. Na rynku można znaleźć dużo więcej planszówek, warto jednak zapytać również dzieci, w które z nich najbardziej lubią grać, aby ten wieczór był dla nich rzeczywistą frajdą. Oczywiście podczas gry nie może zabraknąć przekąsek i ulubionych napojów, które umilą czas.

Aktywne gry i szarady

Jeśli nie przepadamy za planszówkami lub ten pomysł zwyczajnie już wyczerpaliśmy niejednokrotnie, możemy świetnie spędzić wieczór z dziećmi grając na przykład w kalambury czy w gry wymagające wykonywania zadań, w tym przypadku mogą to być zadania sportowe, które dodatkowo pozwalą spalić trochę kalorii i wzmocnić mięśnie, na przykład przysiady czy przejście przez tor przeszkód. Wieczór w takim klimacie z pewnością minie bardzo szybko dostarczając mnóstwa śmiechu i doskonałej zabawy każdemu z uczestników.

Gdzie szukać inspiracji

To oczywiście tylko kilka pomysłów na udany wieczór z dziećmi. Warto również poszukać inspiracji w internecie, gdzie rodzice często dzielą się swoimi pomysłami na zabawy z dziećmi. Dobrym źródłem informacji może być popularny blog dla mam, a także filmiki na YouTube, gdzie rodzice prezentują, jak spędzają poza swoimi maluchami.

Jesienno- zimowe wieczory wcale nie muszą być nudne. Wystarczy odrobina wyobraźni oraz inspiracji jak te zaprezentowane w niniejszym artykule, aby zapewnić swoim dzieciom świetną zabawę i niezapomniane wrażenia w pochmurne i szare dni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*