Poradnik dla przyszłych Par Młodych: jak wybrać dobrego fotografa na ślub?

Wybranie dobrego fotografa ślubnego wydaje się proste. Na drodze w wyszukaniu najlepszej oferty stoi jednak sporo przeszkód. Jak wybrać fotografa ślubnego? Razem z tym poradnikiem na pewno Wam się to uda!

1. Nie zwlekajcie z wyborem fotografa

Chociaż do dyspozycji jest szeroka gama fotografów, to jednak znalezienie odpowiedniego może zająć sporo czasu. Właśnie dlatego nie warto odkładać poszukiwań na ostatni moment.

Na ile przed ślubem powinno się wybrać fotografa ślubnego? Najlepiej na co najmniej 1 rok, ale warto wskazać, że rozchwytywani fotografowie mają zapełnione swoje harmonogramy nawet na 2 lata do przodu.

2. Wybierzcie fotografa robiącego zdjęcia w Waszym guście

Każdy fotograf ślubny Warszawa ma swój unikatowy styl, w którym wykonuje swoje zdjęcia. Wystarczy tylko spojrzeć do jego portfolio, aby się o tym przekonać.

Jak wybrać fotografa na ślub w Warszawie robiącego najpiękniejsze zdjęcia? Najlepiej zapoznać się z galeriami fotografii na stronach internetowych i wyselekcjonować takiego, którego zdjęcia najbardziej do Was przemawiają.

3. Skorzystajcie z oferty odpowiadającej Waszym potrzebom

Dzisiaj fotograf ślubny może zaoferować swoim klientom szeroką gamę usług. Do wyboru są takie oferty jak:
– reportaż ślubny – dokumentuje dzień ślubu od momentu przygotowań, dlatego fotograf towarzyszy wtedy parze przez niemalże cały czas
– sesja plenerowa – skoncentrowana na uzyskaniu artystycznego efektu sesja fotograficzna z udziałem Pary Młodej
– sesja narzeczeńska – prowadzona jeszcze przed ślubem, aby para mogła mieć piękną pamiątkę

Dodatkowo fotograf może zaoferować także inne usługi, na przykład może umieścić zdjęcia na stronie WWW, przygotować gotowy album z wywołanymi fotografiami, prezentację.

Warto zatem zapoznać się z ofertą, aby wybrać taką, która będzie odpowiadała Wszystkim waszym potrzebom.

4. Porozmawiajcie z fotografem przez podjęciem decyzji

Rozmowa z fotografem jest bardzo istotna, ponieważ to właśnie w jej trakcie można uzgodnić wszelkie szczegóły, a także rozwiać wątpliwości związane z obsługą.

5. Podpiszcie umowę z fotografem

Umowa reguluje ustalone wcześniej kwestie, między innymi zakres obsługi, koszt, zadatek, kary umowne, formę i termin przekazania zdjęć.

Po podpisaniu umowy z fotografem nie pozostaje nic innego, jak wykreślić tę pozycję ze swojej listy i spokojnie zająć się resztą przygotowań do tego niezwykłego wydarzenia, aby było jedyne w swoim rodzaju!

Artykuł powstał przy współpracy wraz z freyalovephoto.pl