Gdy potrzebna jest proteza piersi…

Jeśli na skutek chroboty nowotworowej takiej jak rak piersi koniecznością stało się amputowanie części ciała, warto rozważyć korzystanie z protezy piersiowej. W ten sposób kobiecie łatwiej jest przyzwyczaić się do nowej sytuacji i nie odczuwa ona aż tak bardzo braku piersi. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów protez piesi, dzięki czemu każda pani może dobrać dla siebie odpowiedni model – wygodny, wyglądający naturalnie, we właściwym rozmiarze i kształcie.

Czas na zakup protezy piersiowej

Proteza piersiowa plus specjalny biustonosz z kieszonkami to sposób na odzyskanie pewności siebie i poczucia atrakcyjności w przypadku kobiet, które poddały się zabiegowi mastektomii. Możliwe jest dobrnie odpowiedniej protezy, która poprawi wygląd i samopoczucie. Nie brakuje protez, które do złudzenia przypominają prawdziwą pierś – zarówno pod względem wyglądu, jak i w dotyku. Wybór powinien być dobrze przemyślany. Nie należy się spieszyć i kupować pod wpływem chwili. Kluczowe jest znalezienie takiego modelu, który będzie idealnie dopasowany. Przełoży się to na poczucie komfortu i kwestię bezpieczeństwa. Dobrej jakości proteza piersi dostępna jest w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym. Można tam liczyć na szeroki wachlarz wyboru i fachowe doradztwo. Renomowany sklep medyczny dysponuje przeszkolonym personelem, który pomoże w doborze optymalnego produktu. dzieli też wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób prawidłowo dbać o protezę i odpowie na wszelkie pytania.

Jak wybrać silikonową pierś?

Kupując protezę piersiową, należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Chodzi tutaj przede wszystkim o kształt i rozmiar wkładki oraz o głębokość protezy. Mając już określone wymiary, można przejść od przejrzenia dostępnych ofert. Przy wyborze protezy piersi powinno się kierować także stylem prowadzonego życia. Inna proteza sprawdzi się dla kobiety aktywnej fizycznie niż takiej prowadzącej bardziej siedzący tryb życia. Na rynku dostępne są zarówno modele do noszenia na co dzień, jak i takie do uprawiania różnych sportów.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*