Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – gdzie szukać ofert?

fChcesz wynająć magazyn? Teraz oferty magazynów logistycznych na wynajem można znaleźć w wielu miejscach. Gdzie ich szukać? Podpowiadamy!

1. Magazyny do wynajęcia w serwisach ogłoszeniowych

Najczęściej przedsiębiorcy, którzy chcą znaleźć magazyny logistyczne na wynajem, rozpoczynają ich poszukiwanie w serwisach ogłoszeniowych online.

Oferty magazynów do wynajmu można znaleźć na popularnych stronach z ogłoszeniami nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Swoje ogłoszenia w takich serwisach może wystawić każda osoba – właściciele magazynów, agenci nieruchomości, a także osoby już teraz wynajmujące magazyny, które chciałyby odstąpić nieruchomość.

Minusem serwisów ogłoszeniowych prezentujących magazyny do wynajęcia jest ograniczona liczba ofert, dlatego nie obejmują one wszystkich nieruchomości magazynowych dostępnych w danej lokalizacji.

2. Wynajem magazynów logistycznych przez dedykowane serwisy

Oferty magazynów na wynajem można znaleźć również w dedykowanych serwisach ogłoszeniowych. Zawierają one najszerszą gamę ofert, również wystawianych przez duże centra logistyczne.

W dedykowanych serwisach z ogłoszeniami wynajem magazynów można skorzystać również z zaawansowanych wyszukiwarek. Pozwalają one nie tylko na określenie lokalizacji czy powierzchni najmu, lecz także standardu technicznego magazynu, na przykład wysokości składowania, nośności posadzki, rodzaju zabezpieczeń, bram i doków, oświetlenia.

Serwisy tego typu mogą prezentować zarówno oferty powierzchni magazynowej do wynajęcia od różnych deweloperów, jak i konkretnego dewelopera dysponującego rozbudowanym zapleczem nieruchomości komercyjnych.

3. Magazyn logistyczny – pomoc agenta nieruchomości

Trzecią opcją, aby znaleźć magazyny logistyczne do wynajęcia, jest skorzystanie z usług agenta nieruchomości, który określany jest także jako broker nieruchomości.

Firmy świadczące usługi w tym zakresie mogą wyszukać dla swojego klienta odpowiednie magazyny do wynajęcia i świadczą dodatkowe czynności, między innymi doradztwo strategiczne, związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw, finansowaniem, a ponadto badania rynku czy analizy lokalizacji. Dzięki temu skorzystanie z ich wsparcia pozwala na łatwe znalezienie odpowiedniej powierzchni magazynowej.