Protezy kluczem do dawnego życia

Kiedy dana osoba utraci kończynę to niestety całe życie zmienia się diametralnie. Codzienne czynności, które kiedyś były wykonywane z łatwością niestety zaczynają stanowić nie mały problem. Warto w tym przypadku zainteresować się tematem protez, które pozwalają zastąpić utraconą kończynę i dzięki temu sprawić, aby chory mógł radzić sobie z codziennymi czynnościami bez przeszkód. Jest to więc idealny sposób, aby odzyskać dawne życie i nie prosić nikogo o pomoc w opiece.

Jak dobrać odpowiednią protezę?

Proteza ramienia, czy proteza nogi, aby właściwie pełniła funkcję utraconej kończyny, musi być bardzo dobrze dobrana. Tylko w ten sposób będzie możliwe, aby pacjent mógł wykonywać wszystkie czynności dnia codziennego. Bardzo ważna jest więc konsultacja w klinice, która zajmuje się protezowaniem, bo to właśnie ten moment, gdzie chory może opowiedzieć o swoich oczekiwaniach. Jest to bardzo ważne, bo to właśnie pozwoli na właściwy dobór protezy i jej rodzaj. Model jest tutaj bardzo istotny, bo przede wszystkim jeden pozwala na bardziej wyczynowe życie, które jest przepełnione sportem, a inne nadają się tylko do wykonywania prostych czynności. Każdy jest inny i każdy zupełnie inne życie wiódł przed wypadkiem, dlatego wybór protezy ręki jest uzależniony w dużej mierze od oczekiwań pacjenta.

Od czego uzależniona jest cena protezy

Protezy kończyn mają swoje rodzaje i to właśnie od tego w dużej mierze uzależniona jest cena. Te bardziej rozbudowane są o wiele droższe, jednak pozwalają na o wiele więcej, co jest kluczowe dla osób, które do tej pory wiodły aktywne życie i chciałyby do tego powrócić. Jeśli pacjentowi zależy na protezie bardziej zaawansowanej, a nie ma na nią wystarczających środków, to warto poprosić o pomoc różnego rodzaju fundację. Jest to bardzo ważne, bo chory dzięki temu zyskuje nadzieje na to, że mimo braku środków, będzie w stanie otrzymać pieniądze na protezę, która rzeczywiście najlepiej się sprawdzi. Można także liczyć na pomoc z instytucji państwowych, które bardzo często dokładają się do kupna protezy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*