Przeszkody w uprawianiu sportu

Bardzo często można spotkać się z takim stwierdzeniem, że jeżeli ktoś chce coś zrobić, to szuka możliwości, a nie wymówek. Jeżeli ktoś nie chce, to łatwiej będzie znaleźć wymówki, niż możliwości. Oczywiście nie można zaprzeczyć, że czasami istnieją realne przeszkody w tym, aby dziecko uprawiało wymarzony sport. Wtedy jednak można znaleźć inne sposoby.

Przeszkody a wymówki

Dlaczego dzieci nie uczęszczają na zorganizowane zajęcia sportowe? Powodów jest wiele, a także są one bardzo zróżnicowane, w zależności od tego kto daną wymówką się posługuje i z niej korzysta. Jeśli dziecko kocha karate albo judo bądź piłkę nożną, a najbliższe zorganizowane zajęcia są kilkadziesiąt kilometrów dalej i trzeba na nie dojechać po lekcjach, to rzeczywiście może być to realny problem, kiedy na przykład w rodzinie nie ma samochodu, rodzic nie ma prawa jazdy albo oczywiście istnieje realny problem finansowy uniemożliwiający zapisanie dziecka na dane zajęcia. Dojazd potrafi być uciążliwe, trzeba pamiętać, że dzieci mają prawo być zmęczone wszystkimi aktywnościami, nie dość, że muszą się uczyć w szkole to jeszcze po szkole odrabiają prace domowe i wymaga się od nich innych aktywności.

Inwestycja w sport

Każda złotówka wydana na zorganizowane zajęcia sportowe to dobrze wydane pieniądze jednak czasami tych pieniędzy po prostu nie ma, więc nie ma możliwości ich wydania na ten cel. Finanse są realnym problemem, aby dzieci mogły brać udział w zorganizowanych zajęciach. A przecież dziecko niekoniecznie będzie cieszyło się z darmowych spacerów i ćwiczeń na podwórku, jeżeli rówieśnicy chodzą na świetne treningi z instruktorem i korzystają ze świetnego sprzętu. Jeżeli przeszkodą jest dojazd, to idealnym pomysłem wydaje się zorganizowanie sprzętu do ćwiczeń we własnym domu. Sprzęt w atrakcyjnych cenach możesz znaleźć na https://totalfit.pl/94-drabinki-gimnastyczne

Domowa siłownia

Domowe ścianki wspinaczkowe robią znakomite wrażenie nie od dziś. Dzięki temu dziecko ma szansę w zaciszu swojego własnego domu robić to co inni muszą robić w specjalnej hali wspinaczkowej. Drabinki gimnastyczne dla dzieci będą znakomite dla maluchów i nastolatków borykających się z problemami z kręgosłupem ale nie tylko. Tak samo jak dorośli mogą mieć swoje własne siłownie we własnym domu, tak samo i dzieci mogą ćwiczyć w domowym zaciszu. Rolą rodziców jest wybór odpowiedniego sprzętu – ważne jest aby był to sprzęt bezpieczny z atestami, aby nikomu nic złego się nie stało w czasie ćwiczeń. Domowe siłownie są modne od dawna, ale w końcu ktoś pomyślał i o dzieciach, aby i one mogły cieszyć się takimi ćwiczeniami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*