Tapicerowane narożniki do salonu

Cozy room corner with armchair and sofa

Narożnik to bez wątpienia centralny punkt każdego salonu. Spełnia on, bowiem, wiele ważnych funkcji i często wpływa na atrakcyjność całego pomieszczenia. To na nim odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, gościmy znajomych, a nawet ucinamy sobie krótkie drzemki w ciągu dnia. Dlatego to, jaki narożnik do swojego salonu wybierzemy, będzie miało tak duży wpływ na nasze poczucie komfortu i wygody, a także estetyki. Dokonując wyboru warto dobrze zastanowić się nad zakupem konkretnego modelu, ponieważ pozostanie on z nami na lata i z całą pewnością spędzimy na nim wiele czasu. Dlatego dobrze, aby był nie tylko ładny i pasował do naszego wnętrza, ale również miał odpowiednią wielkość, był dobrze wykonany i wytrzymały, a także przyjemny w użytkowaniu. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego narożnik jest wykonany. Najlepiej wybierać meble pokryte materiałem wysokiej jakości, które będą łatwo dawały się czyścić i z czasem nie będą się przecierać. Obecnie do jednych z najpopularniejszych tego typu produktów należą narożniki tapicerowane, które sprawiają, że wnętrze wygląda przytulniej i zachęca do odpoczynku.

Narożnik w salonu – kwadrat czy prostokąt?

W aktualnej ofercie narożników odnaleźć można przeróżne ich kształty. Oczywiście, te najbardziej klasyczne przyjmują najczęściej formę złożoną z kwadratu i prostokąta. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy tymi figurami ograniczeni. Producenci prześcigają się w produkowaniu coraz to bardziej wymyślnych i ciekawych modeli. Twoim zadaniem jest jedynie podjęcie decyzji, czy wolisz te bardziej tradycyjne, czy może nowoczesne.

Jeden mebel – wiele zalet

Narożnik tapicerowany może Cię pozytywnie zaskoczyć, ponieważ łączy w sobie wiele funkcji i jest przy tym niezwykle praktyczny. W wielu domach wykorzystuje się go nie tylko jako miejsce do odpoczynku w ciągu dnia czy przyjmowania gości, ale również jako łóżko do spania. Wszystko dlatego, że większość narożników, choć za dnia, dzięki swojemu kształtowi, zajmuje niewiele miejsca, to wieczorem może przemienić się w pokaźnych rozmiarów łóżko. Narożniki posiadają, bowiem, możliwość rozkładania się i tym samym zwiększania swojej powierzchni użytkowej. Co więcej, w zdecydowanej większości modeli odnajdziemy również schowek na pościel, co pozwoli zaoszczędzić nam sporo miejsca i pieniędzy. Dzięki opcji spania nie musisz posiadać w domu czy mieszkaniu dodatkowej sypialni na wypadek, gdyby niespodziewani goście zechcieli zabawić u Ciebie nieco dłużej. Tapicerowany narożnik zapewni im komfortowy wypoczynek w nocy, a rano, po jego złożeniu, do salonu szybko powróci ład i porządek.

Wygląd narożnika w salonie również ma znaczenie!

Nie ukrywajmy, że kiedy dokonujemy wyboru jakiegokolwiek mebla do naszego domu, to liczy się dla nas nie tylko jego jakość i praktyczne zastosowanie, ale również wygląd. Ba! Można nawet śmiało stwierdzić, że dla wielu osób to właśnie walory estetyczne stanowią najważniejszy argument w podjęciu decyzji. W końcu to w dużej mierze od tego, jakie meble ulokujemy we wnętrzu będzie zależało, czy wnętrze to będzie dobrze wyglądać, a dla domowników i gości będzie stanowiło zachętę do przebywania w nim. Dlatego też kupując narożnik zastanówmy się, jaki kolor i materiał będzie najlepiej pasował do stylu, w jakim urządzamy salon, a także do naszego gustu i upodobań kolorystycznych. Nie bez znaczenia jest również odcień narożnika. Jeśli chcemy, aby to on wyróżniał się na tle pozostałych przedmiotów, to wybierzmy mebel w wyraźnych i zdecydowanych barwach czy wzorach. Jeśli z kolei chcemy wkomponować go w resztę wystroju, to zdecydujmy się na narożnik o stonowanym i podobnym do pozostałych mebli kolorze.

Wybierz odpowiedni rozmiar narożnika do salonu

Narożniki do niedawna kojarzyły się jedynie z dużymi i ciężkimi meblami, które, jeśli nie posiadało się w domu odpowiedniej przestrzeni, trudno było ulokować. Obecnie jednak się to zmieniło, a do wyboru mamy nie tylko narożniki pokaźnych rozmiarów, ale również takie, które z powodzeniem zmieszczą się do niewielkiego salonu czy kawalerki. Dla tych, którzy nie posiadają zbyt wiele miejsca, doskonale sprawdzą się tapicerowane narożniki modułowe, które można układać w dowolnej konfiguracji, dzięki czemu dopasowanie ich do wymagającego pomieszczenia jest dziecinnie proste.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*