Tłumaczenia dokumentów w Norwegii – kiedy są potrzebne?

Norway flag Nature Norway

Warto zdawać sobie sprawę, że bardzo duża liczba spraw urzędowych w Norwegii będzie wymagała przedstawienie nie tylko i wyłącznie w polskich, ale również przetłumaczonych dokumentach na język norweski. Trzeba również mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków dołączenie przez obywatela dokumentacji tylko w języku polskim sprawi, że konieczne będzie dosłanie tłumaczeń, co w konsekwencji tylko wydłuży czas rozpatrywanej sprawy. Kiedy zatem konieczne będzie polski tłumacz w Norwegii(polsk tolk)?

Rozliczenia podatkowe

W zależności od statusu w jakim rozlicza się dana osoba, może okazać się, że konieczne będzie odpowiednie przetłumaczenie koniecznych do rozliczenia dokumentów. Sytuacja będzie dotyczyła przede wszystkim statusu pendler do rodziny, czyli tzw. mieszkania w Norwegii oraz odpisu rodzicielskiego. Trzeba także koniecznie zdawać sobie sprawę, że urzędy nie będą uznawały tłumaczeń dokumentów bez odpowiedniej kopii oryginału.

Zasiłki na dzieci w Norwegii

Ponadto w przypadku zdecydowanie najbardziej popularnych zasiłków na dzieci, czyli rodzinnego, opiekuńczego i rodzicielskiego do wniosku konieczne będzie dołączenie także dołączenie nie tylko kopii oryginalnych dokumentów, ale również właściwego tłumaczenia w języku norweskim.

Niestety bardzo duża liczba rodzin zapomina o tym istotnym fakcie i wysyła tylko i wyłącznie dokumenty w języku polskim, angielskim czy norweskim. Urząd z kolei w takich sytuacjach będzie prosił obywatela o dosłanie brakującej dokumentacji, co doprowadzi tylko i wyłącznie do wydłużenia czasu potrzebnego na rozpatrzenie wniosku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*