Zakup kamery insta360 – co jest najważniejsze w tym sprzęcie?

Technologia, jaką posługują się współczesne kamery sferyczne, jeszcze do niedawna stanowiła wyłącznie domenę zawodowych filmowców. Dziś możliwości rejestrowania obrazu pod wszystkimi kątami naraz znajdują się w zasięgu przeciętnego konsumenta. Na jaką kamerę się zdecydować, by zyskać maksymalnie dopracowane nagrania?

Kamera insta360 – jakie funkcje musi posiadać?

Podstawową cechą, na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie kamery sferycznej, jest bez wątpienia stabilizacja obrazu oraz zabezpieczenie przeciwwstrząsowe. Najlepsze kamery na rynku są w stanie uchwycić wyraźny, niezaburzony obraz nawet podczas szybkiego ruchu użytkownika, na przykład w biegu. Kamery insta360 możemy też bez problemu przymocować do drona, by zyskać materiał filmowy z lotu ptaka lub z niedostępnych miejsc.

Sprzęt tego typu wykorzystywany jest często przez osoby transmitujące swoje nagrania na żywo, dlatego konieczny będzie także transfer danych w czasie rzeczywistym. Przy wyborze kamery sferyczne warto również wziąć pod uwagę jej specyfikację, jeśli chodzi o odporność na wilgoć i wodę. Jeżeli zależy nam na kamerze, którą będzie w stanie nagrywać pod wodę, musimy wziąć pod uwagę nieco droższe modele.

Kamery sferyczne – łatwa obróbka obrazu

Przewagą tego typu urządzeń nad kamerami starego typu jest nie tylko możliwość nagrywania obrazu w 360 stopni, ale także łatwość jego późniejszej obróbki. Najlepsze kamery insta360 rynku posiadają wbudowane oprogramowanie, które pozwala na szybką edycję gotowego materiału także zupełnym amatorom. Służy do tego połączony z kamerą program lub aplikacja, udostępniająca rozmaite filtry oraz tryby montażowe.

Ponieważ kamerami insta360 posługują się w dużej mierze pojedyncze osoby, samodzielnie nagrywające swoje dokonania, dodatkowe funkcje kamery powinny usprawniać ten proces. Najbardziej praktyczną z nich jest automatyczne usunięcie z rejestrowanych kadrów kijka do selfie, do którego przymocowana jest kamera. Pozwala to na uzyskanie efektu tożsamego z nagrywaniem przez inną osobę. Dzięki temu filmy, gdzie autor materiału jest równocześnie bohaterem, można obecnie kręcić bardzo niskim kosztem.

Artykuł powstał we współpracy z https://insta360.com.pl/pl/10-kamery

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*