Zestawy infuzyjne dla diabetyków

Zestawy infuzyjne zostały stworzone przede wszystkim z myślą o osobie chorej. Są hipoalergiczne, przyjazne dla skóry i zostały dokładnie przebadane. Właśnie dlatego w każdej sytuacji dostarczą Ci odpowiednie dawki insuliny. Diabetyk powinien zaopatrzyć się w taki sprzęt.

Zestawy infuzyjne – dla kogo?

Zestawy infuzyjne, czy też inaczej zwane wkłucia Medtronic są przede wszystkim wykonane z dobrej jakości materiałów. Wykonane z dwóch warstw, zapewniających zarówno wytrzymałość, jak i elastyczność całego zestawu. Właśnie dlatego zmniejsza się ryzyko rozdarcia lub rozerwania drenu. Trzeba przyznać, że Quick-Set jest najbardziej popularnym zestawem infuzyjnym. Jest on przede wszystkim niesamowicie łatwy w obsłudze oraz maksymalnie wygodny. Produkt ten jest odpowiedni zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Osłonka na igłę zapewnia bezpieczne pozbycie się igły wprowadzającej. Oprócz tego w zestawie znaleźć można zintegrowany plaster mocujący. Wyróżnić można również inne zestawy infuzyjne, które również działają bardzo profesjonalnie.

Insulina dla diabetyka

Insulina jest to hormon, który prawidłowo wpływa przede wszystkim na ludzki metabolizm. Choroba autoimmunologiczna cechuje się tym, że komórki odpornościowe negatywnie wpływają na proces wytwarzania tego hormonu przez ludzką trzustkę. Diabetyk, który choruje na cukrzycę typu pierwszego musi pamiętać o prawidłowym wyważeniu dawek insuliny. W tym celu osoby chore są zmuszone do tego, aby prowadzić codziennie wyliczenia. Diabetycy muszą unikać przede wszystkim: tłustego mięsa, rozgotowanych kasz oraz ryżów, owoców morza, rozgotowanych ziemniaków, śliwek, gruszek, tłustego mleka oraz tłustych serów. Jest to naprawdę niesamowicie ważne.

Jak widać, osoba chora na cukrzyce musi się pilnować każdego dnia. Zestaw infuzyjny powinna nosić zawsze ze sobą. Może on uratować jej życie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*